Sıkça Sorulan Sorular

444 18 18 nolu telefon nasıl çalışır?

Bu numarayı aramanız halinde size en yakın satış noktamızda görevli personelimiz telefona cevap verecektir. 444 18 18 numaralı telefonumuzu Türkiyenin her yerinden arayabilirsiniz.

Cep telefonumdan 444 18 18'i nasıl arayabilirim?

Cep telefonunuzu kullanarak arama yapmak için 444 18 18 nolu telefonu aramanız yeterlidir.

Bilet alırken neden yolcu adını soruluyor?

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereği yolcu bileti üzerinde yolcu adının bulunması zorunluluğu vardır.

Bilet alırken neden T.C. kimlik numarası soruluyor?

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereği yolcu bileti üzerinde yolcunun T.C. kimlik Numarasının bulunması zorunluluğu vardır.

Bilet alırken neden telefon numarası soruluyor?

Önceden öngöremediğimiz herhangi bir sebepten dolayı mağdur olmanızın önüne geçebilmek amacıyla sizden telefon numaranızı talep ediyoruz.

Özlem Seyahat'in logosu mu değişti?

Özlem Seyahat olarak yıllardır siz değerli müşterilerimize hizmet vermenin gururunu taşıyoruz. Bu çerçevede, firmamıza yeni bir görünüm kazandırmak amacıyla logomuzu yeniledik.

Satın aldığım biletimi ileri bir saate/tarihe nasıl erteletebilirim?

Herhanbir bir şubemize başvurmanız halinde biletinizi ileri bir saate/tarihe erteleyebilirsiniz. Bu işlem için elinizde bulunan biletin aslının iadesi zorunludur. Ertelemeler otobüsünüzün hareket saatinden 6 saat öncesine kadar yapılabilmektedir.

Rezervasyon sırasında neden telefon numaramız isteniyor?

Siz değerli müşterilerimize bazı durumlarda ulaşmamız ya da rezervasyon bitim saatinizde halen biletinizi almadıysanız sizi arayıp bu durumu teyit etmemiz gerekebildiği için sizden telefon numaranızı istiyoruz.

Neden rezevasyon yaptırdığım halde 1 saat önce biletimi almam gerekiyor?

Otobüsün hareket saatine 1 saatten daha az bir zaman kaldıysa o otobüse rezervasyon taleplerini kabul etmiyoruz ve henüz bileti alınmamış rezervasyonlar da bilet satış sistemi tarafından otomatik olarak iptal ediliyor. Bu nedenle, 1 saat önce biletinizi almanız gerekiyor.

Bayram, tatil vb özel zamanlarda bu süre 2 - 3 gün öncesine kadar çekilebilir.

Rezerve ettiğim yeri başkasına satmışlar. Neden?

Rezervasyon işlemi sadece belli bir saate kadar size o yerin ayrılması, başkasına satılmaması anlamına gelir. Rezervasyon yapılırken size belirtilen saate kadar (aksi belirtilmedikçe 1 saat öncesine kadar) biletinizi almazsanız bu yer bilet satış sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilir. O andan itibaren bu koltuk satılabilir hale geldiği için şubelerimizin herhangi birisi tarafından satılabilir / rezerve edilebilir. Mağdur olmamak için biletinizi size belirtilen süreden önce almanızda fayda vardır.

Firmanızla ilgili bir görüş, şikayet veya önerimi size nasıl iletebilirim ?

Internet sitemizdeki "İletişim" sayfasından veya "Müşteri İlişkileri" birimimizden bize her türlü görüş, istek ve önerinizi gönderebilirsiniz. Mesajlarınıza çok değer veriyoruz. Bu nedenle her bir mesaj özel olarak takip edilir ve sonuçlandırılır.Gereği halince bu konuda görevli personlimiz size ulaşarak daha detaylı bilgi talep edebilir.

Puan Kart uygulamanız var mı?

Bu konudaki çalışmalarımız devam etmekte olup ilerleyen günlerde bu hizmetimizi sizlere sunacağız.

Öğrenciler için özel bir uygulamanız var mı?

Çok yakında bu konudaki avantajlarımızı sizlere duyuracağız.